Yenilenen Mercedes-Benz GLA Türkiye'de satışa sunuldu

İlk kez 2013 yılında tanıtılan ve Mercedes-Benz’in ilk kompakt SUV modeli olan GLA, yenilenen haliyle Türkiye’de satışa sunuldu.
Bu haber 1688 kere okunmuş.29 Mayıs 2017, Pazartesi - 00:47

Standart süspansiyonun yanı sıra, GLA’da, AMG tasarım konseptiyle birlikte isteğe bağlı olarak daha alçak bir sportif süspansiyon sunuluyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan Off-road-konforlu süspansiyon ise 30 mm daha yüksek bir gövde sağlıyor. 

LED farlar

Türkiye pazarında standart olarak sunulan LED yüksek performanslı farlar, bugüne kadar sunulan Bi-Xenon farların yerini alıyor. Gün ışığına yakın bir aydınlatma sağlayan LED farlar, gece sürüşlerinde gözlerin rahatsız olmasını önlüyor. Xenon farlara oranla yüzde 60 daha az enerji tüketen LED farlar, halojen farlarla kıyaslandığında ise yüzde 70 daha az enerji tüketiyor. Yeni uygulama araç ömrü boyunca ampul değişimini gereksiz hale getirdiğini vadediyor.

Yorgunluğa karşı otonom fren ve uyarı

Her zaman olduğu gibi araç güvenliği Mercedes-Benz GLA’da da en önemli özellik. Yenilenen GLA’da “Aktif Fren Yardımcısı” standart olarak sunuluyor. Öndeki araca olan mesafenin güvenlik sınırının altına düştüğünde sürücüyü uyaran sistem, gerektiğinde fren gücü desteği sağlıyor. 

Sürücünün tepki vermekte gecikmesi halinde sistem devreye giriyor ve çarpışmayı önlemek veya etkilerini hafifletmek üzere otonom olarak kısmi fren yapıyor. Mercedes-Benz GLA’da “ATTENTION ASSIST” de standart olarak sunuluyor. Bu donanım, sürücünün direksiyon hareketlerini takip ederek tipik yorgunluk belirtilerini algılıyor ve sürücüyü iç geçmesi veya dalma riskine karşı uyarıyor.

Etiketler: otomobil   yenilenen   mercedes   benz   gla   türkiye   satış   kaç   para   suv   crossover   sıfır   model   araba   türkiye   istanbul   haber   haberler   haberi   haberleri  
pharmacy24.com.ua

Поможем вам подобрать и купить аккумулятор днепропетровск у нашего менеджера.
www.xn----htbbbqamuljibcwx0bn.com