Yeni SEAT Leon elektrikli olacak

2020 stratejisine göre her yıl iki yeni model duyuracak olan SEAT, bu yılın ikinci yarısında mini SUV segmentindeki Tarraco’yu tanıtacak.
Bu haber 589 kere okunmuş.29 Mart 2018, Perşembe - 07:33

Tarraco’nun ardından ise önümüzdeki yıl yeni nesil SEAT Leon’un duyurulması planlanıyor. Üçüncü jenerasyonuyla karşımıza çıkacak olan Leon, plug-in hibrit motoruyla markanın ilk elektrikli modeli unvanını alacak. SEAT CEO’su Luca de Meo’ya göre 50 kilometre elektrik menzili bulunan model, VAG grubunun yeni platformu MEB üzerine şekillendirilecek.

İçten yanmalı motora sahip model ile ilgiliyse elimizde daha fazla bilgi var. MQBplatformunu kullanacak olan yeni SEAT Leon; 1.0 TSI, 1.5 TSI ve 1.6 TDI motor seçeneklerine sahip olacak. Bunun haricinde ST paket haricinde üç kapılı versiyon üretiminin rafa kaldırılacağı, aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

SEAT, 2020’nin ilk yarısında ise ilk tam elektrikli otomobilini tanıtarak planını tamamlayacak. Yaklaşık 500 kilometre menzile ve ikinci seviye otonom sürüşözelliklerine sahip olacak aracın SUV segmentinde yer alacağı tahmin ediliyor.

Etiketler: otomobil   seat   leon   elektikli   model   2019   suv   tarraco   haber   haberi   haberleri  
https://karter-kiev.net

https://best-drones.reviews

www.make-up.kiev.ua