Yeni Renault Clio'un üretimi Bursa'da

Renault’un en çok satan modellerinden Clio, yeni jenerasyonuyla bu yıl yollara çıkacak. Dördüncü jenerasyonunda üretim krizi çıkan Renault Clio’nun Bursa’da üretileceği kesinleşti.
Bu haber 758 kere okunmuş.22 Ocak 2018, Pazartesi - 03:02

Renault Clio Bursalı olmaya devam ediyor

Hatırlanacağı üzere 2012’de duyurulan dördüncü jenerasyon Clio’nun üretimi tamamen Bursa’da olacak şekilde planlanmıştı. Dönemin Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin araya girmesiyle küçük çaplı bir kriz çıkmış ve üretimin %30’u Fransa’daki Flins fabrikasınakaydırılmıştı.

Hürriyet’in haberine göre BJA kod adına sahip yeni Renault Clio’nun üretim hatları, Bursa’daki Oyak Renault fabrikasına kurulmaya başladı. 300 milyon Euro’dan fazla yatırımla beraber üretimin tamamen Türkiye’ye kaydırılacağı, şimdiki Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da buna itiraz etmeyeceği ifade ediliyor.

Eylül ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan yeni jenerasyon Clio, 0.9 ve 1.3 litrelik benzinli motor seçeneklerine sahip olacak. Dizel motor gamında ise durumlar biraz karışık. Zira Renault, yeni Clio’nun dizel yerine hibrit motora sahip bir versiyonunun olmasını istiyor. Gerçekleşmesi durumunda muhtemel hibrit motorun Türkiye’de tasarlanıp üretileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Etiketler: otomobil   renault   clio   2018   üretim   yeri   bursa   türkiye   haber   haberi   haberleri  
В интеренете нашел интересный сайт со статьями про Левитра 10 мг https://cialis-viagra.com.ua
https://designprof.com.ua

http://yarema.ua