Yeni Hyundai i30 Nisan’da satışa sunuluyor

ÜÇ motor ve 4 donanım seçeneğiyle tanıtılan yeni i30 modelinin fiyatları Nisan sonunda belli olacak. Bu yıl sonuna kadar 5 bin adetlik satış hedefine sahip olan yeni i30 düz ve 7 ileri DCT otomatik şanzımanla satışa sunulacak.
Bu haber 1287 kere okunmuş.27 Mart 2017, Pazartesi - 00:02

Avrupalı müşterilerin beklentilerine göre Avrupa’da üretilen Hyundai i30, çekici hatları, konforlu iç mekanı ve üst düzey aktif güvenlik sistemleriyle beraber kendi adına yepyeni bir dönemin başlangıcını yapıyor. Piyasaya ilk çıktığı 2007 yılından bu yana sürekli olarak marka adına olumlu bir katkı yapan i30, yeni tip ızgarası ve tamamen farklı bir tasarım anlayışıyla dizayn edildi. Yeni i30 aynı zamanda daha düşük hacimli turbo benzinli motorları, geliştirilmiş multimedya ve güvenlik özellikleriyle de öne çıkıyor. Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, Bu yıl 52 bin adet Hyundai marka otomobil satmayı planladıklarını dile getiren Göker, “Bu rakamı  3 yeni modelimizle sağlayacağız. Yeni i30 modelimizi nisan ayı sonunda İstanbul Autoshow ile birlikte bayilerimize vereceğiz. 5 bin adetlik yıllık satış hedefi var.” dedi. 

Hyundai Assan Genel Müdür Önder Göker 

Yeni Birlik Gazetesi’nden alınmıştır

Etiketler: otomobil   hyundai   i30   satış   nisan   ayı   başlıyor   araba   haber   haberler   haberi   haberleri   hb   kompakt   sınıf   4 nesil