Yeni Honda Civic Sedan'ın üretimi başladı

Yirmi yıla yakındır Türkiye’de üretilen Civic Sedan’ın 10’uncu neslinin ilk üretimi gerçekleşti.
Bu haber 1921 kere okunmuş.22 Eylül 2016, Perşembe - 16:30

Temeli 1996 yılında atılan ve ilk otomobilini 1997 yılında üretmeye başlayan Honda Türkiye Fabrikası yeni bir dönüm noktasına geldi ve yeni Civic Sedan modelinin 10’uncu nesli Kocaeli’deki üretim tesisinde bantlardan inmeye başladı.

123 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen proje, üretildiği platform nedeniyle Honda’nın global ve Avrupa pazarındaki en önemli modeli. Her yeni nesilde tasarımdan teknolojisine segmentindeki standartları yükseltmeyi başaran Yeni Honda Civic Sedan modelinin üretimiyle birlikte Honda Türkiye Fabrikası’nın üretim kapasitesi de kademeli olarak artırmaya başlayacak ve ilave vardiyaya geçilecek. 1997 yılında Civic Sedan’ın 6’ncı nesli ile üretime başlayan Honda’nın İzmit Çayırova’da bulunan fabrikası geçen 19 yıl içerisinde dört farklı Civic jenerasyonu üretti.

10’uncu nesli üretilmeye başlanan yeni Civic Sedan’ın 8 Ekim’de Honda showroomlarında satışına başlanacak.

Etiketler: otomobil   honda   civic   hb   sedan   type   r   tec   v-tec   i-vtec   dohc   sohc   1.6   1.0   1.5   5.500   rpm   güç   atmosferik   turbo   japon   modifiye   araba   mugen   2017   yeni   kasa   ep   ek   ej   fn   fd   fk   araba   yarış   roling   haberler   i   iphone 7   s   6