Yeni BMW Z4 tanıtıldı

İlk kez geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde konsept olarak gösterilen BMW Z4, final versiyonu ile bu yılki aynı etkinlikte resmen tanıtılmış durumda. Huzurlarınızda tam bir arzu nesnesi olan 2019 BMW Z4 M40i First Edition.
Bu haber 1057 kere okunmuş.24 Ağustos 2018, Cuma - 11:48

2019 BMW Z4 konsept modelindeki gibi yer çekimine meydan okuyan güzelliğini kaybetmiş olsa da üretime hazır olan bu versiyon, en önemli tasarım detaylarını yine de barındırmayı ihmal etmiyor. Düşük yer çekimi merkezi, uzun istiridye kabuğu benzeri kaput, yan ızgaralar ve kapılardaki kalın gövde çizgileri dikkat çekici. Ek olarak arka spoyler, yuvarlatılmış arka kısım ve ince arka farlar karşımıza çıkıyor. Ayrıca BWM roadster, kafes ızgarası tasarım ve konsepttekine göre çok daha iyi alçak havalandırmalara sahip.

BMW, First Edition modelinin eşsiz donanımlara sahip olduğunu vurguluyor. Frozen Orange Metalik boya rengi, çift ton tasarımlı 19 inç alaşım jantlar, göz hizası göstergeler,  adaptif LED farlar, iki yüksek çözünürlüklü dijital ekran ve Harman Kardon çevresel ses sistemi aracın öne çıkanları arasında.

3.0 litre 6 silindir motor ile gelecek otomobilin üretim modeline ait güç detayları verilmiyor ancak prototip 382 beygir gücündeydi ve 500 Nm tork sunuyordu. Selefi Z4 sDrive35is ile sunulan 335 beygir güç ve 450 Nm tork ile kıyaslandığında önemli bir artış söz konusu. Aracın 100 kilometre hıza ise 4.4 saniye altında çıkacağı ön görülüyor. Güçlü motorun yanı sıra M spor süspansiyon da önemli bir rol üstleniyor.
Z4 M40i modelinin 2019 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Daha temel model olan ve 248 beygir gücündeki Z4 30i modeliyse İlkbahar öncesinde satışa sunulacak. 2019 BMW Z4 özellikleri hakkında daha fazla detayın Eylül ayında duyurulacağı paylaşılıyor.

Etiketler: otomobil   bmw   z4   2018   2019   yeni   model   ne zaman   çıkacak   türkiye   kaç   para   fiyat   gelecek mi   araba   haber   haberler   haberi   haberleri