Yeni BMW X5, 7 Serisi'nin platformunda yükselecek

7 Serisi ile aynı mimariyi paylaşacak 4. jenerasyon BMW X5 plug-in hibrit ve performanslı versiyonlarıyla 2018’in ikinci yarısında satışa sunulacak.
Bu haber 809 kere okunmuş.21 Mayıs 2018, Pazartesi - 09:34

BMW, son olarak İskandinavya’da kış testinde görüntülenen X5’e son dokunuşlarını yapıyor. Firmanın patronu Harald Krüger’in bu yıl yollara çıkacağını onayladığı modelin Ekim ayında satışa sunulması bekleniyor. CLAR platformu üzerinde şekillendirilecek yeni BMW X5, iDrive kabin teknolojisinin en üst versiyonuna sahip olacak. 2. seviye otonom sürüşe de izin verecek otomobil frenleme ve direksiyon manevralarını kontrol edebilecek. Kendi kendine park edebilecek otomobili sürücü isterse anahtar üzerinden de kontrol edebilecek.

BMW X5’in “hızlı” versiyonu X5 M ise kaputunun altında firmanın diğer modeli M5 ile paylaşacağı 4.4 litre hacminde, 600 bg güç üreten çift turboşarjlı V8 üniteyi taşıyacak. Güncel X5 M’den 25 bg, Porsche Cayenne Turbo S’den ise 30 bg daha güçlü olacak yeni modelin en büyük rakibi ise 610 bg gücündeki Mercedes-AMG GLE 63 olacak. CLAR platformunun da yardımıyla güncel modelden daha hafif olması beklenen  yeni X5 M’nin 0-100 km/s hızlanmasını ise 4 saniyenin altında tamamlaması planlanıyor.

Etiketler: otomobil   bmw   x5   2019   yeni   kasa   ne   zaman   gelecek   araba   haberler   haber   haberi   haberleri  
У нашей компании популярный сайт , он описывает в статьях про http://agroxy.com.
Нашел в интернете классный web-сайт , он рассказывает про kover-samolet.com.ua.
http://pureshop.com.ua