Volvo Polestar ile birlikte Tesla'ya Rakip Oldu

Polestar markasını 2 yıl önce satın alan İsveçli Volvo, yüksek performanslı elektrikli araç üreteceğini açıkladı. İlk prototip olan Polestar 1'i tanıtan Volvo, Tesla'ya da rakip olacak.
Bu haber 795 kere okunmuş.27 Aralık 2017, Çarşamba - 08:25

, 2019 yılında iki yeni elektrikli araba modelle geleceği piyasada radikal bir hamleye imza atarak alt kuruluşu Polestar markasıyla yüksek performans elektrikli otomobil üretmeye başlayacağını duyurdu. Bu doğrultuda şirketin tasarım mühendisi Thomas Ingenlath ve üst  yöneticisi Jonathan Goodman, alınan kararla 'dan Polestar'a kaydırıldı. Ingenlath yeni şirkette CEO unvanıyla, Jonathan Goodman ise COO yani operasyon direktörü olarak çalışacak.

80 BİN ARAÇ ÜRETİLECEK

2015 yılında satın alınan ve 15 çalışana sahip olan Polestar'ın personel sayısı bugün itibarıyla 110 kişiye çıkarılırken, Thomas Ingenlath uzun vadede 80 bin araç üretileceğini açıkladı. İlk prototip Polestar 1 ise 'in Şangay kentinden tanıtıldı.

POLESTAR 1'İN ÖZELLİKLERİ BELLİ OLDU

Polestar ile yüksek performanslı elektrikli araç üretecek olan , bu alandaki  hakimiyetini kırmaya niyetli görünüyor. Hibrid coupe olan Polestar 1 tam 600 beygirgücü ve 737 tork değerine sahip ve menzili de 150 kilometre. Bu rakam, piyasadaki tüm hibridler arasında en uzun sürüş menzili olarak dikkati çekiyor.

 

Tamamı karbon fiberle güçlendirilmiş polimer tasarımıyla 230 kilo ağırlıktan kurtulan Polestar 1'in ön tarafında 'nun 2 litre süperşarj dört silindir benzinli turbo motorunun yanı sıra 44 beygirgücünde bir elektrikli motor yer alıyor. Arka bölümde ise 102 beygirgücü sağlayan bir çift elektrikli motor olacak.

2019'DAN SONRA TAMAMEN ELEKTRİKLİ OLACAK

Aracın durmasını sağlayan altı pistonlu fren kaliperleri ise McLaren yarış araçlarının da tedarikçisi olan  firması Akebono'dan.

Hibrid ile başlayan Polestar, 2019 yılından sonra üreteceği tüm araçlarda ise tamamen elektrikli teknolojiye geçecek. , bu, sahibi  ile birlikte Polestar üretimine, markasına ve endüstriyel gelişimine ilk etapta 6.2 milyar dolar ayıracak. Bu yatırımın bir bölümü ise 'in Chengdu şehrindeki son teknoloji fabrikanın yapımına ayrılacak.Etiketler: otomobil   volvo   polestar   tesla   rakip   elektrikli   araç   haber   haberi   haberleri  
apach.com.ua

www.pharmacy24.com.ua

Нашел в интернете популярный веб сайт , он описывает в статьях про yarema.ua.