, lüks otomobil markalarının radarına girdi. Düne kadar sadece 'da satış yapan lüks markalar artık 'da da showroom açıyor. Bunun nedeni ise 'nın 'dan sonra en fazla lüks otomobil satılan il olması. 'nun () 2016 verilerine göre 'de kişi başı gelirin en fazla olduğu il olan , lüks otomobil pazarından yüzde 11 pay alıyor. Yani satılan her 100 lüks otodan 11'i 'da trafiğe çıkıyor.

LEXUS SHOWROOM AÇTI

Daha önce de  otomotiv devi Toyota'nın lüks markası , 'deki ikinci showroom'unu 'dan sonra 'da açtı. Başkentin otomotiv ticari için yüksek bir potansiyeli olduğunun altını çizen  Genel Müdürü Görgün Özdemir, 234 araçla bin kişiye en çok araç düşen ilin olduğunu söyledi. Özdemir, "Toplam otomotiv satışlarından yüzde 9, premium marka araç satışlarından ise yüzde 11 pay alıyor. Bu potansiyele olan inancımızla  olarak 'daki sekizinci tesisimizin açılışını gerçekleştirdik. Otomotivin ikon markası 'yi ilk olarak Ankaralı otomobil severlerin beğenisine sunmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

MÜŞTERİLER TALEP ETTİ

 ve  markalarının temsilcisi Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel ise müşterilerinin sesine kulap verdiklerini söyledi. Sinan Saip Bel, "Spor otomobil ve lüks segment tutkunlarının talepleri bizi dışına çıkmaya yöneltti. Bu sene alanımızı genişletmeye karar verdik. İlk açılımın da başkentimizde olmasını arzu ettik. 'yı onümüzdeki aylarda  ve  takip edecek" diye konuştu.

MASERATİ ÜÇ AYDA 12 ADET SATILDI

'de 2016'da toplam 72 adet  satışı gerçekleşti. İlk üç aylık  satışı ise 12 adet oldu. 2017 sonunda  satışlarının ilk kez üç haneli rakamlara ulaşması hedefleniyor.

SATIŞ FİYATLARI 190 BİN EURODAN BAŞLIYOR

İtalyan markanın Ghibli, , Quattroporte, GranTurismo, GranCabrio modelleri satılıyor. 'de yüksek satış rakamlarına ulaşan Ghibli'nin fiyat etiketi 190 bin eurodan başlıyor.