Türkiye Pist Şampiyonası'nda çifte zafer

Galip Atar, Körfez Pisti’nde organize edilen Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2. Ayağında her iki yarışı da kazanarak çifte zafere imza attı.
Bu haber 383 kere okunmuş.02 Temmuz 2018, Pazartesi - 11:10

Cumartesi günü koşulan sıralama turlarında 42.866 derecesiyle en hızlı zamanı yapan Galip Atar, yarışta ilk sıradan start alma hakkı elde etti. Maxi Grup mücadelesine bu yarış itibariyle dahil olan Atar, kısa sürede uyum sağladığı yeni otomobili BMW Z4 GT3 ile ilk yarışı birinci olarak tamamladı. İlk 6 sporcunun ters sıralama ile start aldığı günün ikinci yarışında değişken hava şartları pilotları zorladı. Formasyon turunda çiseleyen yağmurun ardından büyük çoğunluğu kuru zeminde koşulan yarışın son turlarında yağmur şiddetini arttırdı. Galip Atar günün ikinci yarışında da damalı bayrağı ilk sırada gören isim oldu.
   
 
BMW Z4 GT3 ile ilk yarışında iki birincilik ve en hızlı sıralama turu ile 23 puan elde eden Galip Atar, sezonun kalan yarışlarını da en üst sırada tamamlayarak maxi grup şampiyonluğunu hedefliyor.

Etiketler: otomobil   türkiye   pist   şampiyonası   galip   atar   zafer   çifte   zafer   araba   haber   haberler   haberi   haberleri  
https://karter-kiev.net

https://biceps-ua.com/anapolon.html

стелажи