Toyota Supra'nın tanıtımı için düğmeye basıldı

Konsept versiyonuyla birlikte gündeme oturan Toyota Supra, nihayet sokaklara çıkacak versiyonuyla İngiltere’de sahne alacak.
Bu haber 763 kere okunmuş.06 Temmuz 2018, Cuma - 21:22

Toyota’nın yeni jenerasyon Supra projesi için kullandığımız “yılan hikayesi” benzetmesi, hakkını fazlasıyla vermeye devam ediyor. Uzunca bir süredir devam eden bekleyişin ardından GR ekibiyle birlikte yarış versiyonunu tanıtan marka, yollara çıkacak versiyon içinse hiç de cömert olmadı. Bu zamana kadar hep kamuflajlı şekilde karşımıza çıkan Supra, tanıtım tarihinin bir türlü netleşmemesinden ötürü meraklılarını da üzdü. “Çıktı çıkacak” düşünceleriyle beklediğimiz proje Toyota’nın resmi sosyal medya hesabından gelen duyuruyla birlikte artık sonuca kavuşacak gibi. Eğer Japon üretici karşımıza yeni bir prototip çıkartmaz ise Supra ile Goodwood Hız Festivali‘nde tanışacağız. 

“Toyota Supra A90 koduyla Goodwood Hız Festivali’nde geri dönüyor” notuyla yapılan paylaşımla birlikte yapılan duyuruda yine kamuflajlı bir Supra fotoğrafı karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde kapılarını açacak olan organizasyon öncesinde seri üretim versiyonuyla ilgili daha fazla ipuçlarını görmeyi beklediğimiz araçta, geliştirme sürecinin ortak yürütüldüğü BMW’nin imzasını taşıyan 3.0 litrelik altı silindirli makinenin yer alması bekleniyor. 300 beygirin üzerinde bir güç ve 500 Nm’lik torku beraberinde getirecek olan Supra’nın daha yüksek performans sunan GR versiyonu da meraklıları için sonradan ürün gamına dahil edilecek. Fiyatıyla ilgili ilk dedikoduların da gelmeye başladığım modelin yurt dışında 60.000 ile 63.000 dolarlık bir etiket fiyatına sahip olabileceği söyleniyor. 

Etiketler: otomobil   toyota   supra   tanıtım   japonya   ingiltere   ne   zaman   çıkacak   2018   2019   araba   haber   haberler   haberi   haberleri