Tesla hissedarlarından Elon Musk'a skandal çıkış

Model 3’ün yüksek sayıdaki siparişlerine yetişmeye çalışan Tesla, şuana kadar bu hedefinde pek başarılı olamamış görünüyor. Tesla hissedarları ise faturayı şirketin patronu Elon Musk’a kesti ve ünlü ismin görevden alınmasını talep ediyor!
Bu haber 471 kere okunmuş.01 Mayıs 2018, Salı - 11:29

Elektrikli otomobilleri ile farklı bir pazar yaratmayı başaran ve büyük markaların dikkatini çekmeyi başaran Tesla, şu sıralar spekülasyonlar ile gündemde. Model 3 siparişlerine yetişemediği için yakın zamanda batacağı iddia edilen marka, yaşanan ölümlü kazalar sebebiyle de zan altında. Markanın CEO’su Elon Musk ise bizzat üretimin başına geçerek eleştirilere nokta koymayı amaçlıyor.
 
İddialara göre yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı  hissedarları bir hayli huzursuz. Haziran ayında düzenlenecek hissedarlar toplantısında yer alacak 12 hissedardan Jing Zhao, bunu somut olarak dillendiren ilk kişi oldu.
 
Elon Musk’ın üretime odaklanmasıyla markada yönetim zafiyeti yaşanabileceğini ifade eden Zhao, CEO’luk görevini bağımsız bir kişinin yapmasını talep ediyor. Üstelik yansıyan bilgilere göre bu düşüncede olan 2 hissedar daha bulunuyor.
 
Hissedarlar toplantısında yapılacak olası bir Elon Musk oylaması, ünlü iş insanının şirketten tamamen ayrılmasına neden olmayacak. Musk’ın Tesla’da %20 civarında ortaklık payı bulunuyor ve bu da  yönetiminin büyük kısmının Musk’ın kontrolünde kalacağı anlamına geliyor.

Etiketler: otomobil   tesla   model   s   üretim   sipariş   araba   hissedar   elon   musk   istifa   araba   haber   haberlerl   haberi   haberleri  
Наш классный портал , он описывает в статьях про http://agroxy.com.
top-obzor.com

виагра 50 мг цена