Station Wagon pazarının detayları!

Tüm Dünyada ve Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de SUV pazarı dev adımlarla büyürken bu hafta da eskiden Türkiye’nin gözdesi olan Station Wagon (SW) pazarına göz atalım istedik.
Bu haber 775 kere okunmuş.05 Mart 2018, Pazartesi - 08:24

Türkiye’de bir zamanlar Toros ve Kartal gibi modellerle en  gözde segmentlerin başında gelen SW pazarı değişen segment seçenekleriyle geri plana düştü. SW kullanıcıları önce Doblo vb gibi hafif ticari araçlara yöneldi. Ardından da SUV segmenti bütün pazarı ele geçirdi. Ancak SW meraklıları hala var.    Çok yönlü yapıları ve geniş ve hacimleri ile bilinen Station Wagon modeller genellikle B segmentinde tercih ediliyor. Türkiye’de otomobillerin kullanım amaçlarına bakıldığında, en uygun karoser çeşitlerinden birisi de SW (Station Wagon) olarak göze çarpıyor. 4 sütundan oluşan SW otomobiller, sedan ve hatcback modellere kıyasla daha yüksek bagaj hacmine, geniş diz mesafesine ve yüksek konfor sunan özellikleri ile biliniyor. Büyük ve kullanışlı olan SW’lar, kalabalık aileler için, bol eşya ve bagaj hacmi sunarak sık ve uzun seyahatler için en ideal modeller arasında yer alıyor.

RENAULT SW PAZARININ AÇIK ARA LİDERİ!

ODD (Otomobil Distribütörleri Derneği) verilerine göre Ocak-Şubat 2018 döneminde 812 adet Station Wagon otomobil satışı gerçekleşti. Bu rakamın 616 adedini oluşturan Renault Clio Sport Tourer, 2017’de olduğu gibi liderliği elinde bulundurdu. Kompakt segmentte ise bu satışları takip eden Fiat Egea SW, 74 adetle ikinci sırada yer aldı. En çok tercih edilen üçüncü SW model ise Ford Focus oldu. Geçen  yıl bu segmentte toplam 10.370 araç satıldı. Pazarın lideri Renault olmuştu.

Türkiye’de satışa sunulan SW modeller

1- Renault Clio ST:616

2- Fiat Egea SW: 74

3- Ford Focus: 30

4- Kia Cee’d: 23

5- VW Passat Variant: 18

6- Opel Astra ST: 17

7- Seat Leon ST: 8

8- Toyota Auris Touring Sports: 8

9- Opel Insignia ST: 6

10- Skoda Octavia Combi: 5

11- Subaru Levorg: 5

12- Audi A4 Avant: 3

13- Mercedes E Estate: 3

14- Audi A6-RS6 Avant: 3

15- Mercedes C Estate: 2

16- BMW 5 Serisi: 1

Etiketler: station wagon   otomobil   satış   clio   egea   SW    
avtomaticheskij-poliv.com.ua/oborudovanie-dlya-avtomaticheskogo-poliva

Узнайте про интересный веб портал со статьями про купить диплом высшее образование ry-diplomer.com/
Узнайте про полезный интернет-сайт со статьями про https://etalon.com.ua.