Renault, Monte- Carlo'da dört takım ile yer alacak

Renault Classic 2011 yılından beri ünlü Rallye Monte-Carlo Historique’te mücadele ediyor. Bu yıl 29 Ocak'ta başlayacak olan etkişnlikte marka, Renault 5 Turbo yarış otomobiliyle dört farklı takım tarafından temsil edilecek.
Bu haber 1457 kere okunmuş.25 Ocak 2016, Pazartesi - 00:22

1981’in galibi Renault 5 Turbo’nun dönüşü

Bu yıl 70 yaşına girecek olan Jean Ragnotti dillere destan sürüş becerilerinden hiçbir şey kaybetmedi. Üstelik tam 35 yıl önce zafer elde ettiği Renault 5 Turbo’nun direksiyonuna geçerek Rallye Monte-Carlo’ya katılıyor. Zaferin 35. yıldönümünü kutlamak için Fransız sürücü bir kez daha ‘dokuz’ kapı numarası ile yarışacak!

Renault Classic pilotları Michel Leclère, Alain Serpaggi ve Christian Chambord Grup 2’de, altın çağını yaşarken ‘kaykay’ olarak anılan Renault 5 Alpine ile yarışacak.

Renault Classic Takımı Monte-Carlo Historique 2016 Rallisi’ne 20 Ocak’ta başlayacak Fransa Reims’den start alacak ve 3 Şubat’ta günü Monaco’da sona erecek.

Dört takım:

Otomobil N°1 (Grup 2 Renault 5 Alpine): 1969 senesinde Premier Pas Dunlop Coupe Gordini yarış bursunu kazanan ve bu sayede Formula 1’de yarışan Michel Leclère. Michel’in co-pilotu Monte-Carlo Historique’in tanınan pilotlarından François-Paul Forgeoux.

Otomobil N°9 (Renault 5 Turbo): Jean Ragnotti’nin co-pilotu 1981 Fransız Renault Cross Elf Trophy ve 1986 Renault 5 GT Turbo Trophy galibi Michel Duvernay olacak.

Otomobil N°12 (Grup 2 Renault 5 Alpine): Alain Serpaggi’nin co-pilotu Jean-Pierre Prevost olacak

Otomobil N°19 (Grup 2 Renault 5 Alpine): Christian Chambord’un co-pilotu Patrick Fourestie olacak.

Etiketler: renault   classic   5   turbo   yarış   motorspoları   monte- carlo   rallye   historique