Range Rover Sport’a 2.0 litrelik dizel motor

Land Rover, ilk olarak Range Rover Sport modelinde kullanacağı ve özel olarak geliştirdiği 2.0 litrelik dizel motor ünitesini tanıttı.
Bu haber 3022 kere okunmuş.17 Ağustos 2016, Çarşamba - 13:14

Dünyanın en çok tercih edilen SUV üreticilerinden Land Rover, prestijli sportif modeli Land Rover Sport için 2.0 litrelik Ingenium dizel bir motor seçeneği sunmak üzere kolları sıvadı. Türkiye’de vergi avantajı sunavak olan motor, 2017 yılında Land Rover Sport modelinde kullanılacak.

3.0 lirelik dizel ünite ile satılan bu model, 2.0 litrelik yeni dizel motoru ile hem yakıt verimliliği hem de vergi avantajı sayesinde şimdiden Land Rover severlerin göz bebeği olacağını belli ediyor. Performans konusunda ise bir hayli iddialı görünüyor. 240 HP güç ve tam 500 Nm tork değerine sahip bu motor ile Range Rover Sport, 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 8 saniyede ulaşabilecek.

2.0 litrelik yeni dizel motor seçeneğinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili henüz kesin bir tarih bulunmuyor.

Etiketler: otomobil   land   rover   range   roveer   dizel   2.0   motor   seçeneği   otomobil   araba   haberler   türkiye   vergi   ötv   silindir   dişük   hacim   jip   cip   suv  
http://steroid-pharm.com

eurobud.com.ua/bitumnaya-cherepitsa-docke-sota/

militarycenter.com.ua