OYDER BAŞKANI GÜLAN “BİR TOMOFİLDİR MURADIMIZ” KİTABIYLA VEDA ETTİ

2014 yılından bu yana OYDER-Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanlığı görevini derneğin Olağan Genel Kurulu’ndan sonra devreden Z. Alp Gülan, Başkan olarak son icraatını OYDER’in Türk Otomotiv Sektörüne kazandırdığı 7’inci eser olan “Türkiye Otomotiv Perakendeciliği-Bir Tomofildir Muradımız” kitabının lansmanı ile gerçekleştirdi.
Bu haber 1157 kere okunmuş.28 Mayıs 2017, Pazar - 23:57

Kitap; Türkiye’de Otomotiv Perakendeciliğinin tarihini; Rahmi Koç, Aydın Doğan, Hüseyin Bayraktar ve Can Kıraç başta olmak üzere dönemin tanıklarının dilinden aktarıyor.   OYDER Yayınları’nın yedinci eseri olan “Bir Tomofildir Muradımız” adlı kitap dünden bugüne Türkiye’de otomotiv perakendeciliğini dönemlerin canlı tanıklarının aktarımlarıyla ele alıyor. 1920’lerden bugüne sektörün gelişimini ayrıntılarıyla ortaya koyan kitapta; Rahmi Koç’tan Aydın Doğan’a, Adil Mutlu’dan Yüksel Mermer’e, Türkiye’de otomotiv sektörünü önemli isimlerini buluşturuyor.  

Ahmet Çağan tarafından yazılan “Bir Tomofildir Muradımız” kitabında distribütör ve üreticileri temsilen; Rahmi Koç, Can Kıraç, Aydın Doğan ve Hüseyin Bayraktar gibi önemli isimlerle yapılan röportajlara yer verirken, Türkiye’nin ilk bayileri arasında yer alan Çetin Sever, Adil Mutlu, İzzet Bayraktar, Yüksel Mermer, İsmail Sarı ve Mehmet Meçikoğlu gibi birçok ismin 1930’lara kadar uzanan anılarını ve deneyimlerini bugüne aktarıyor.

 

Etiketler: otomobil   oyder   başkan   yeni   kitap   bir   tomofildir   muradımız   araba   haber   haberler   haberi   haberleri