Oyak'tan Gebze'ye otomotiv ihtisas limanı

Oyak, Japon ortak NYK ile birlikte Gebze'ye 110 milyon dolar yatırımla otomotiv ihtisas limanı kuruyor.
Bu haber 428 kere okunmuş.06 Nisan 2018, Cuma - 12:43

Oyak Denizcilik ve Liman İşletmeleri AŞ, yeni yatırım kararını İstanbul'da düzenlenen basın toplantısı ile açıkladı.

Oyak, Japon Ortak Nippon Yusen Kaisha (NYK) ile birlikte Gebze'ye otomotiv sektörüne yönelik liman yatırımı yapacak. Yatırım bedeli 110 milyon dolar olarak açıklandı.

 

Oyak Genel Müdürü Savaş Erdem, gerçekleştirecekleri yatırımın hem Türkiye hem de uluslararası lojistik sektörü açısından önemli bir hamle olduğunu vurguladı.

Otomotivde 26 aydır ihracat rekoru kırıldığını belirten Erdem, otomotivdeki üretim ve ihracat kapasitesinin bu yatırım kararında önemli rol oynadığını söyledi.

Erdem, yıllık 780 bin araç kapasitesi olan ve 16 bin araçlık bir otopark alanı bulunan Türkiye’nin en büyük limanını devreye alacaklarını belirterek, limanın 2019 yılında hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

NYK Otomotiv Grup Başkanı Koichi Chikaraishi ise, bu yatırımın ortağı olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, uzun vadeli bir işbirliğine imza atacaklarını belirtti. 

Chikaraishi, lojistik hizmetlerini entegre sunma konusunda kararlı olduklarını ifade ederken, verdikleri hizmeti enerji ve diğer sektörlere de taşımayı arzu ettiklerini söyledi.

Etiketler: otomobil   oyak   gebze   otomotiv   ihtisas   limanı   araba   haber   haberler   haberi   haberleri  
Был найден мной важный веб портал на тематику https://220km.com.
Предлагаем вам со скидкой https://buysteroids.in.ua по вашему желанию, недорого.
Поможем вам подобрать и купить синтетический ковер у нашего менеджера.