Otomatik pilotlu Mercedes E-Serisi'nin fiyatları belli oldu!

Yeni Mercedes E-Serisi, ‘Drive Pilot’ özelliği sayesinde sürüş sırasında sunduğu birçok kolaylıkla dikkat çekiyor.
Bu haber 3824 kere okunmuş.09 Mayıs 2016, Pazartesi - 13:51

Otonom otomobillere yakın bir sisteme sahip olan Mercedes Benz E-Serisi yollara çıktı. Sürücünün gerçekleştirdiği tüm işlemleri gerçekleştirebilen bir sistemi de beraberinde getiren bu otomobil, yoğun trafik ortamında ‘Drive Pilot’ özelliğinini devreye sokarak direksiyon yardımcısı ve Pre-Safe ismindeki frenleme sistemi eşliğinde rahat ve konforlu bir yolculuk sunuyor. Dur-kalklı trafikte kendi şeridini seyrediyor, öndeki araçla takip mesafesini koruyor, sürücünün direksiyona, frene veya gaza temas etmesine gerek duymadan yol alabiliyor. Olası yaya geçişlerini kontrol eden DISTRONIC sistemi sayesinde anında önlem alarak otomatik can güvenliği sağlıyor. ‘Drive Pilot’ özelliğine sahip olmak istenildiğinde ise ekstradan 13.205 TL  ücret ödemek gerekiyor.


Bu sistem ile E-Serisi, yoldaki hız sınırlarına otomatik olarak uyarken, virajları da bir müdahaleye gerek kalmadan alabiliyor. Ayrıca gelişmiş park sistemi paralel, geri veya önden parklarda sürücüye gerek duymadan aracı başarıyla park ediyor. Takip mesafesi en aza indirilerek sistem devreye alındığında daha etkili çalışıyor. 

 

Etiketler: otomobil   mercedes   e   serisi   series   otonom   class   sürücüsüz   araba   şöförsüz   otomatik   fiyat   belli   oldu   auto   pilot