Nissan Leaf, Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı

Japon otomobil üreticisinin elektrikli otomobili Leaf, Euro NCAP’in 2018’de değiştirdiği test prosedürlerinden 5 yıldız toplayarak çıktı.
Bu haber 436 kere okunmuş.02 Mayıs 2018, Çarşamba - 09:20

Nissan Leaf, Euro NCAP’in farklı kategorilerde yaptığı çarpışma testlerinden 5 yıldızl alarak tam notla ayrıldı. Yetişkin koruma kategorisinden %93, çocuk koruma ise %86’lik bir başarı sağladı. Otomobil aldığı bu sonuçlarla segmentindeki en sağlam aile hatchback otomobili unvanının da sahibi oldu.

Nissan Leaf, otomatik acil durum frenleme sisteminin (AEB) de başarıyla geçer not aldığı testte bisikletlileri de fark edebilmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Euro NCAP’in Yönetim Kurulu Üyesi Robbert Verweij test için; “AEB sisteminin bisikletliler ile birlikte denendiği ilk Euro NCAP testini Nissan Leaf için yaptık. Bu durum insanların güvenliğini ne kadar önemsediğimizin kanıtı niteliğinde.” dedi. Leaf, sahip olduğu donanımlarıyla güvenlik sistemleri kategorisinde ise %71’lik başarı sağladı.

Euro NCAP’in yeni test prosedürleri, yetersiz ışıklarda yaya tespitini ve şerit takip sistemlerinin incelenmesini de içeriyor.

Etiketler: Otomobil   nissan   leaf   çarpışma   testi   euro   ncap   araba   haber   haberler   haberi   haberleri  
Поможем вам подобрать и https://220km.net в любом городе.
В интеренете нашел полезный веб портал с информацией про Blackview E7 www.topobzor.info
https://granit-sunrise.com.ua