Mercedes'in Rusya'ya yapacağı fabrikada Türk rüzgarı

Türk inşaat firması Esta Construction yapımı yaklaşık 250 milyon euroyu geçecek olan Alman devi Mercedes'in Rusya fabrikasının yapım ihalesini aldı.
Bu haber 924 kere okunmuş.05 Temmuz 2017, Çarşamba - 06:18

Yasakların kaldırılması ile birlikte geçtiğimiz günlerde yaklaşık 100 milyon dolarlık Saratov Havaalanı projesini alan Esta Construction firması, yine 250 milyon euroyu geçmesi beklenen dünya markası 'in 'da yapacağı dev fabrikanın ihalesini kazandı ve zaman kaybetmeden temelini attı.

18 AYDA TAMAMLANACAK

Yaklaşık 18 ayda tamamlanması beklenen fabrikanın temel atma törenine  Sanayi ve Ticaret Bakanı Dennis Manturov,  Bölge Valisi Andrey Vorobyev, 'nın  Büyükelçisi ve Esta Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek hazır bulundu.

Bakan Manturov, bu denli büyük yatırımcıların 'da üretime başlamasının  piyasasının sanayi politikasında istikrarlı olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. Marcedes Benz Cars'ın sevkiyat zincirinden sorumlu idari üyesi Marcus Shafer ise törende yaptığı konuşmada, 'da Otomobil üretimi,  piyasasına stratejik yatırım anlamına geliyor. 'daki varlığımızı genişletiyoruz ve aynı zamanda küresel rekabet gücümüzü artırıyoruz dedi.

Kaynak: FİNANSHABERLERİ.COM

Etiketler: Mercedes - Benz   Levent   Fabrika   Rusya   2017