Mercedes'in elektrikli otomobilleri geliyor

Mercedes-Benz, edinilen duyumlara göre geliştirilme aşaması devam eden plug-in hibrid teknolojili modellerinin yanında tamamen elektrikli motor ile ilerleyen mevcut B Serisi'nin dışında 2020 yılına kadar farklı sınıflarda tam 4 adet elektrik modeli satışa çıkartacak.
Bu haber 1638 kere okunmuş.26 Mayıs 2016, Perşembe - 15:35

Marka yetkililerinden Thomas Weber'in açıklaması doğrultusunda, 2 sedan ve 2 SUV olmak üzere toplam 4 yeni modelin tamamen elektrikli motora sahip olması bekleniyor. Mercedesin en yakın rakibi BMW, i versiyonları ile elektrikli otomobiller üretmiş ve özellikle Türkiye’de i8 modelinde ciddi satış rakamları yakalamıştı.

Elektrik motorlu otomobillerim 350 km azami menzilinin olması bekleniyor. Mevcut C  ve S Serilerinin elektrikli versiyonlarının ise önümüzdeki yıla kadar yollarda olması muhtemel. Tesla’ya rakip olarak  Hibrid bir AMG'nin olması da Mercedes’in karşı hamlesi olarak gösteriliyor. 2025 yılında markanın sattığı her 4 otomobilden birinin plug-in hibrid teknolojisine sahip olması düşünülüyor. Almanya'da son çıkan yasaya göre elektrikli araçlara 4.000 Euro teşvik veriliyor.

Etiketler: otomobil   mercedesi b   series   electrik   plug   in   hybrit   c   s   serisi