Lotus Elise hafiflik operasyonuna girdi

Lotus Elise, Sprint versiyonu ile 798 kg'lık bir hız canavarı haline geldi.
Bu haber 1018 kere okunmuş.21 Mart 2017, Salı - 09:01

Lotus ailesi hafiflemeye devam ediyor. Her geçen gün yeni bir versiyonu tanıtılan Elisemodelleri arasına geri dönen Sprint, kullanılan hafif malzemeler sayesinde ağırlığı 800 kg'ın da altına çekmiş.Dış görünümde hafifletilmiş jantlar ve gövde üzerine uygulanan grafikler haricinde büyük bir değişiklik görmek mümkün değil. Bununla birlikte bol bol karbon fiber kullanımı, yeni fren diskleri ve lityum iyon akü sayesinde toplam ağırlık 798 kg'a kadar inmiş.


Aracın hafifletilme işlemi iç mekanda da devam ediyor. Kapı eşikleri ve kotuklar karbon fiberden üretilirken vites konsolu da ağırlık eksiltme işleminden payına düşeni almış. Üstelik bu işlem sonunda görünümü çok daha sportif hale gelmiş.

Kaput altında iki motor seçeneği sunan Elise Sprint'in 1.6 litre hacimli ünitesi 136 beygir güç, 160 Nm tork üretebilirken kompresör beslemeli, 1.8 litre hacimli motor 220 beygir güç, 250 Nm tork üretebiliyor.

Etiketler: otomobil   lotus   elise   sprint   hafif   araba   yeni   model   hız   koşu   haber   haberler   haberi   haberleri  
there

Этот нужный сайт на тематику Купить диплом.
Узнайте про нужный веб сайт с информацией про утепление дома пенопластом.