Lexus RC F pistlerde boy gösterecek

Lexus markası, coupe RC F modelini 2017 sezonunda GT3 kategorisinde yarıştıracak.
Bu haber 898 kere okunmuş.18 Şubat 2017, Cumartesi - 08:51

Lexus’un yüksek performanslı RC F’i üzerine geliştirilen GT3 yarış otomobili, dünyanın en popular yarış kategorilerinde başarılı olmak için mücadele edecek.

Dünyanın en zorlu üç dayanıklılık yarışından biri olan 24 Saat Daytona ile ilk yarışına katılan RC F GT3, ABD’nin yanı sıra Japonya’daki serilere de katılacak.

,

Standart modele göre daha alçak sürüş yüksekliğine sahip RC F, 5.0 litre V8 motoruyla 500 bg’nin üzerine çıkan güçler üretiyor. Bu güç ise, altı ileri sıralı vites kutusu ile arka tekerleklere aktarılıyor.

476 bg güç üreten RC F’in binek versiyonu ise, yüksek performans keyfini normal yol koşullarında yaşatıyor. Türkiye’de de satılan RC F, 211 bin 640 euro’dan başlayan fiyatlara sahip.

Lexus yarış takımı, üretim versiyonu RC F baz alınarak yapılan GT3 yarış otomobilini çeşitli serilerde yarıştırarak Lexus markasının performans imajını güçlendirmeyi ve dünya çapında daha fazla ses getirmeyi amaçlıyor.

Etiketler: otomobil   lexus   lüks   araba   marka   pist   yarış   boy   gösterecek   haber   haberler   haberleri   araba   haberi  
progressive.ua

https://babyforyou.org

Вы можете www.buysteroids.in.ua у нашего менеджера.