Klasik otomobil tutkunları Körfez Pisti'nde buluştu

Kocaeli’de düzenlenen Big Garage’s Festivali’nde 220 klasik, spor, kamyon ve off-road sürücüsü gösteri yaptı.
Bu haber 2295 kere okunmuş.30 Mayıs 2016, Pazartesi - 12:39

Kocaeli Körfez Yarış Pisti'nde düzenlenen festivalde binlerce klasik araç tutkunu, güçlü "Amerikan" otomobillerinin kalkış ve hızlanma performansını beğeniyle izledi.

Seyirciler, daha sonrasında off-road ve araç güzellik yarışmasını takip etti..

Festival Organizasyon Komitesi Üyesi Şükrü Taşcıoğlu, yaptığı açıklamada, uzun zamandır böyle bir organizasyon düzenlemeyi planladıklarını söyleyerek, tüm otomobil türlerini burada toplamak istediklerini söyledi.

Etkinliğe, Bursa, Hatay, İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli ve İzmir'den 220 off-road, kamyon ve klasik "Amerikan" otomobilinin katıldığını ifade eden Taşcıoğlu, "Tutkusu olan herkesi buraya çektik. Yarış değil, festival düzenledik. Araçların klasik olması, yüksek beygirli olması ve şova dönük kısımlarının fazla olması dolayısıyla daha fazla insanı kendine çekiyor. Göze daha çok hitap ediyor." dedi.

Sükrü Taşcıoğlu, insanların çoğu kez filmlerde görmeye alıştığı güçlü klasik otomobillerle burada fotoğraf çektirebildiğini ve performanslarına tanıklık edebildiğini dile getirerek, "Kalkış yarışlarını büyük tutkuyla izliyorlar. Televizyonda yayınlanan çeşitli programların da buna etkisi var. Zaten insanlar tutkun, bunları görünce yöneliyorlar. Bu araçlardan almak istiyorlar. Bundan birkaç yıl önce solmaya başlayan bir sektörü, tekrardan canlandırmayı hedefliyoruz." Şeklinde konuştu.

Etiketler: otomobil   klasik   körfez   pisti   drag   yarış   haber   araba big   garage   festival   race   american   muscle   car