Ülkü Motor sporları Kulübü tarafından düzenlenen Kış Kupası'nın 3. Ayak yarışı İzmir Ülkü Park Yarış Pisti'nde gerçekleştirildi. Pilotlar, brifing aldıktan sonra antrenman ve sıralama turları ile piste çıktılar. Polo, Siena ve Honda araçları ile ayrı kategorilerde yarışarak, kıyasaya mücadele ile birbirlerine meydan okudular.

Kış Kupası 3. ayak ilk yarışında bir çok kaza ve heyecan ile başladı. Hüseyin Yıldırım ile Emir Ay ilk yarışın ilk virajında kaza yaptı ve Emir Ay, kullandığı aracın arka sağ tekerinin kopmasıyla yarış dışı kaldı. Kupanın tek bayan pilotu olan Nil Yemyeşil, yoldan çıkarak büyük bir kaza atlattı ve maalesef yarışı tamamlayamadı. Kupanın iddalı isimlerinden olan Çağlayan Çelik ise karıştığı kaza sonucu ilk yarışta yaşadığı teknik problemden dolayı yarışı tamamlayamadı.

Genel olarak pilotların yaşadığı temaslar yarışa heyecan ve adrenalin kattı. Buna göre birinci yarış sonucunda Süper kategorisi'nde Cem Yudulmaz birinci, Hüseyin Yıldırım ikinci, Dizel kategorisi'nde İhsan Pekayla birinci, Efe Albağlar ikinci ve Hüseyin Çetmen üçüncü, Grup 1600 N kategorisi'nde Yakup Topgül birinci, Ersin Yücesan ikinci ve Kaan Yüksel üçüncü oldu.                                                              

İkinci yarış heyecanında Hüseyin Çetmen, İhsan Pekayla ile çarpışınca İhsan Pekayla iki tur araç arızasından dolayı yarışamadı, arıza giderildikten sonra yarışa geri dönebildi. İstikrarlı olarak Süper Kategorisi'nde birinciliğini koruyan Cem Yudulmaz ikinci yarışta da birinciliği sürdürdü. Dizel Kategorisi'nde Ispartalı Mehmet Ali Köroğlu birinci, ilk yarıştaki yerini koruyan Efe Albağlar ikinci, Çağlayan Çelik ise Üçüncü oldu. Grup 1600 N Kategorisi'nde Yakup Topgül birinciliğini yinelerken Kaan Yüksel ikinci oldu.

Kış Kupası 4. Ayak yarışı ile 19 Şubat günü İzmir Ülkü Park Yarış Pisti'nde devam edecek.