'İtalyan işi' BMW ve Bosch'u birbirine düşürdü

Tedarik zincirinin en küçük halkalarında yaşanan bir sorun dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden birini nasıl etkiledi?
Bu haber 1896 kere okunmuş.30 Mayıs 2017, Salı - 11:33

BMW, bir süredir otomobil üretiminde sorun yaşıyor; Almanya, Çin ve Güney Afrika'daki BMW fabrikaları durdu. Otomobil devi, yedek parça tedarikçisi Bosch'tan tazminat istemeye hazırlanıyor.

Tüm bu hikayenin ardında ise Boshc'un yedek parça tedariğinde çalıştığı İtalayn bir üretici etkili.

BMW basın sözcüsü Michael Rebstock’un yaptığı açıklamaya göre yedek parça sıkıntısı nedeniyle firmanın farklı kıtalara yayılan fabrikalarında Cuma gününden bu yana üretim yapılamıyor.

BOSCH: İTALYAN ŞİRKET DARBOĞAZA GİRDİ

Yedek parça üreticisi ise Robert Bosch GmbH.

Dünyanın en büyük otomobil parçaları tedarikçisi olan Bosch, etkiyi en aza indirgemek için BMW ile yoğun bir şekilde çalıştığını açıkladı. Şirket, aksamaya Bosch'un elektronik direksiyon sistemleri için kasaları tedarik eden bir İtalyan şirketindeki darboğazdan kaynaklandığını bildiriyor.

Buna karşın BMW'nin üretimdeki aksaklık nedeniyle tazminatını her iki şirkete de yönelteceği bilgisi basına yansıyor. Üretim sorununun BMW'nin en çok sattığı model olan 3 serisinde yoğunlaşması konunun hassasiyetini artırıyor.

Kaynak: Businessht

Etiketler: otomobil   bmw   bosch   araba   haberler   bosch   bmw   model   3.20d   3   kaasa   5   i serisi   yedek   parça   oto   uygun   fiyata   istanbul   türkiye  
salon-svadebny.com.ua

www.botoxclub.com.ua

www.kinder-style.com.ua