İstanbul Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş başladı!

Mahmutbey gişelerine trafiği azaltmak için yeni sistem geldi. Sistem için test geçişleri bugün başlarken, kritik gün yarın.
Bu haber 1673 kere okunmuş.20 Kasım 2016, Pazar - 12:55

İstanbul'da trafik denince akla gelen ilk noktalardan Mahmutbey gişeleri. Bu bölgedeki sorun elektronik serbest geçiş sistemi ile çözülmeye çalışılıyor. Bu sabah da yeni sistem kullanılarak test amaçlı geçişler başladı.

Sabah saatlerinden itibaren başlayan serbest geçiş sistemi Edirne istikametinden gelen araçların geçişini sağlıyor. 4 şeritli sistemi kullanan sürücüler daha sonra eski kapıları kullanarak trafiğe katılıyor. Söz konusu kapıların önümüzdeki günlerde kaldırılacağı, aksi istikametteki elektronik serbest geçiş sisteminin de test amaçlı geçişleri açılacağı belirtildi.

KRİTİK GÜN YARIN

Sistemin trafiğe nasıl yansıyacağı ve trafiği ne oranda rahatlatacağını görmek için ise daha önce açıklandığı gibi yarını beklemek gerekiyor.

DHA

Etiketler: otomobil   istanbul   mahmutbey   gişeler   trafik   araba   çile   istoç   kaçış   harita   kaçamak   yol   haberler   sebest   ge.iş   köprü