Galip Atar’dan Serres’de bol kupalı sezon finali

Yunanistan’ın Serres Pisti’nde gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası’nın son ayağında günün her 2 yarışını da kazanan Galip Atar, sezon finalinde podyumun en üst basamağında yer aldı.
Bu haber 895 kere okunmuş.27 Kasım 2018, Salı - 09:57

Türkiye Pist Şampiyonası, bu haftasonu Yunanistan’ın Serres Pisti’nde organize edilen 5. ve 6. ayak yarışlarıyla sona erdi. Cumartesi günü sıralama turlarıyla başlayan organizasyonda en hızlı turzamanını kaydeden Galip Atar, ilk günü 2 ikincilik kupasıyla tamamladı. Şampiyonanın Pazar günkü 6. ve son ayağını ise milli sporcu Galip Atar domineetti. BMW Z4 GT3 ile Maxi Grup’ta yer alan milli sporcu, sıralama turlarındaki1:16.683 derecesiyle Türkiye Pist Şampiyonası yarışlarında bu otomobilin Serres Pisti’nde bugüne kadarki en iyi zamanını gerçekleştirdi. İlk sıradan startaldığı yarışı yine ilk sırada tamamlayan Atar, günün ve sezonun final yarışınıda birinci olarak tamamladı.

6 ayaktan en yüksek puan alınan 5 tanesinin toplamıylaklasman oluşacak olan Türkiye Pist Şampiyonası’na ikinci ayak itibariyle dahilolan Galip Atar, başarılı bir sezonu geride bıraktı. Start aldığı 10 yarıştan 6’sında birincilik ve kalan 4’ünde ikincilik elde eden tecrübeli sporcu, sezon boyunca 5 sıralama turunun 4’ünde ise pistin en hızlı ismi oldu.