Fiat 124 Spider’a coupe versiyon geliyor

Fiat’ın geçtiğimiz aylarda yollara çıkardığı roadster modeli 124 Spider; Coupe gövde tasarımına sahip yeni bir versiyonuyla önümüzdeki yıl yollara çıkmaya hazırlanıyor.
Bu haber 2184 kere okunmuş.24 Ağustos 2016, Çarşamba - 13:26

Platform kardeşi Mazda MX-5’in RF versiyonunun aksine, 124 Coupe bütün bir tavana sahip olacak ve herhangi bir şekilde tavanın açılması mümkün olmayacak. Bu sayede iki kardeş modelin kullanıcıların kafasında daha fazla alan yaratması sağlanacak.

Geride bıraktığımız Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkan Abarth 124 Rally’nin aksine, daha farklı bir bagaj-tavan tasarımıyla ortaya çıkması beklenen 124 Coupe; oldukça büyük arka camlara sahip olacak.

Motor konusundaki tercihin hangi yönde olacağı ise şimdilik merakla bekleniyor. İngiltere’de satışta olan 1.4 litrelik 140 beygirlik versiyon ve aynı ünitenin Amerika’da satılan 160 beygirlik versiyonu olası seçenekler arasında yer alırken; Abarth dokunuşuyla 180 beygire ulaşacak hızlı bir versiyon da ihtimal dahilinde. Cabrio modelin, Spider’a göre minimum %10 daha pahalı olması bekleniyor.

Etiketler: otomobil   fiat   124   coupe   spider   araba   haberler   yeni   üstü   açık   kapalı   mazda   mx-5   platform