FCA'dan Android atağı.

Android tabanlı bu bilgi eğlence sisteminin tanıtımının CES'te yapılacağı bildirildi.
Bu haber 1045 kere okunmuş.03 Ocak 2017, Salı - 13:00

Fiat Chrysler Automobiles, Google ile ortak çalışarak gelecek nesil bilgi eğlence sistemi yazılımı geliştiriyor. Uluslararası marka grubu bu partnerliğin meyvesine ait bir konsepti bu hafta düzenlenecek olan 'nda (CES) sergileyecek. Gösteri aracı olan 'de bulunan 8.4 inç çapındaki Uconnect ekranında Google'ın Android 7.0 Nougat sürümündeki işletim sistemi bulunacak.

FCA, Google ile yürüttükleri çalışma sayesinde Uconnect bilgi eğlence sisteminin hissiyat ve fonksiyonelliğinin korunarak Android cihazlara uygun birçok uygulama ve özelliğin sisteme entegre edildiğini belirtti. Birçok aracın bilgi eğlence sistemi, akıllı telefon sahiplerinin araçtaki fonksiyonları kullanmasına izin veren Android Auto'yu destekliyor. CES'te yapılacak olan demo ile araç içi sistemlerin sadece radyo ve klima kontrolü haricinde Google Maps, Pandora, Spotify, NPR One, Pocket Casts ve Google Assistant gibi uygulamaları da çalıştırabileceğini gösterecek.

FCA'da baş elektrik mühendisi olan Chris Barman yaptığı bir açıklamada "Google ile yapılan ortaklık her iki tarafa da araç içi teknolojilerin ile bağlanılabilirliğin gelişimini keşfetme ve müşterilerin bilişimde yapılan yeniliklere yönelik artan talebini doğrudan karşılama konusunda büyük fırsatlar verdi." ifadesini kullandı.

Etiketler: fca   chrysler   300   android   google   android auto   ces   fuar   türkiye   otomobil   otomobilgazetesi