Elektrikli kum aracı imal ettiler

Simetrik Sürekli Dört Çeker sistemi ve Boxer motor gibi markaya özgü teknolojileri araçlarında kullanarak otomotiv sektöründe özel bir konuma sahip olan Subaru markası, Nisan 2015 ile Nisan 2016 tarihleri arasında 965.892 adet dört tekerlekten çekişli otomobil satışı gerçekleştirerek bu alanda dünya lideri konumuna geldi. Küresel 4x4 otomobil satışlarında yüzde 15.3’lük bir paya denk gelen bu satış başarısıyla Subaru, ilk defa 1 milyon adet 4x4 araç satışına ulaşmaya bu kadar yaklaştı. Sadece 4x
Bu haber 829 kere okunmuş.24 Haziran 2017, Cumartesi - 08:34

3.597 mm uzunluğunda ve 1.641 mm genişliğinde olan Skoda Element’in, tavan ya da kapıları yok. Buna karşın iki kişilik ve yerden 60 mm yüksek olan araç, tam anlamıyla klasik bir “buggy” havası taşıyor. Metalik sarı renkte boyanan ve üzerinde siyah bantların bulunduğu otomobil, 16 inçlik jantlara, gümüş rengi ön ve arka alt koruma plakalarına sahip.

 

Siyah çamurluk çıkıntıları, aracın dayanıklılığını ortaya koyarken, spor koltukların yanlarında yer alan eşiklerde de yine alüminyum koruma plakaları dikkati çekiyor. Çift renkli spor koltuklar Skoda Octavia RS’ten alınırken, iç mekanda çift renkli döşemeler ağırlıkta. Hava kanalcıklarının üst kısmında, orta konsoldan bağımsız bir navigasyon sisteminin bulunduğu araçta, arka koltukların olması gereken yerde, alüminyum bir kapak dikkati çekiyor. Bu kapağın üst kısmında irice bir güneş enerjisi paneli, iç kısmında ise geniş ekranlı bir akıllı televizyona rastlanıyor. Bu televizyon, bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlarla da eşleştirilebiliyor.

 

Aracın koltuklarının yanında birer hoparlör yer alırken, iki adet ekstra hoparlör de bagaja yerleştirilmiş. Böylelikle Skoda Element, plajda 400 watt gücünde ses sistemine sahip bir “yürüyen disko”ya dönüşebiliyor.

Öğrenciler, bir “parti aracı” yaratmak adına, bagaja buzdolabı koymayı ihmal etmemiş. Bu dolap, ekstra bir aküye ve güneş enerjisi paneline bağlı olarak çalışıyor.

 

82 PS’lik kompakt elektrik motoru, aracı 210 Nm’lik itiş gücüyle buluşturuyor. Bu sayede araç, 0’dan 100 km/s hıza 13 saniyede çıkabiliyor, 130 km/s maksimum hız yapabiliyor. Skoda Element’in tek şarjla gidebildiği yol ise 160 km.

 

 

Etiketler: Skoda   Elektrik   Kum Aracı   Otomobil   2017