Dünyanın en çevreci otomobil markası ''TOYOTA''

Toyota, bir kez daha dünyanın en çevreci otomobil markası olarak seçildi.
Bu haber 737 kere okunmuş.28 Aralık 2017, Perşembe - 10:04

Dünyanın en çevreci şirketlerini belirlemek amacıyla Newsweek Dergisi tarafından her yıl düzenlenen “Global 500 Çevreci Şirket” sıralamasında 16’ncı olan Toyota, otomobil kategorisinde ise birinci olmayı başararak sektöründeki en yakın rakibinden 29 sıra önde olarak listeye girmeyi başardı.

 

Bu ödül, Toyota’nın hibrit ve yakıt hücreli araçlar üreterek sürdürülebilirlik konusundaki başarılarının altını çizerken, birçok şirketin önünde dünyanın en çevreci otomobili olmasını sağladı.

 

Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Dr. Johan van Zyl bu konuda şunları söyledi;

 

“En başından itibaren Toyota’da yaptığımız her şeyin ortasında çevre olmuştur. 2015 yılında başlattığımız 2050 Çevre Vizyonu ürünlerimizin tüm yaşam çevrimi boyunca çevre üzerinde bıraktığı etkileri azaltma konusunda tüm önemli noktaları güçlendirmesini sağladı. Bu çabanın Newsweek tarafından ödüllendirilmesi, Toyota’nın sürdürülebilir stratejisinin karşılığını verdiğini gösteriyor” dedi.

 

Yıllık olarak açıklanan Newsweek Yeşil Şirketler Sıralaması dünyanın en büyük şirketlerini, enerji, su kullanımı ve atık seviyelerine göre değerlendiriyor. Bu kapsamlı listede Toyota, sürdürülebilirlik ve çevresel performans konusunda bir kez daha büyük bir başarı elde etti.

Etiketler: otomobil   toyota   en   çevreci   hybrid   dünya   haber   haberi   haberleri  
https://progressive.ua

dxtranss.com.ua/arenda-spectexniki/arenda-avtokrana-v-kieve/

У нашей организации важный интернет-сайт , он описывает в статьях про yarema.ua.