Citroen'den ileri düzey konfor

Citroën, 97 yıllık tarihi boyunca otomobillerdeki konfor standartlarını sürekli belirleyen bir marka olarak anılmaya “İleri Konfor (Advanced Comfort)” programıyla devam ediyor.
Bu haber 1391 kere okunmuş.28 Haziran 2016, Salı - 15:06

C4 Cactus üzerinde tanıtılan yeni “İleri Konfor” programı sayesinde yeni nesil Citroën modelleri, yatak teknolojisinden esinlenilen yeni koltuklar, aşamalı hidrolik minderleri barındıran süspansiyon sistemi ve yeni yapısal gövde bağlantıları ile yüzde 20 daha sağlam olacak.

Citroën, yol üzerinde “uçan halı” konforu sunacak olan yeni teknolojiyi ilk olarak bu yılın son çeyreğinde yeni C4 Picasso’da sunacak.

Yaklaşık 100 yıllık tarihi boyunca konfor konseptleriyle otomotivdeki standartları belirleyen Citroën, “Advanced Comfort” programını tanıttı. C4 Cactus modeli üzerinde tanıtılan, öncü tasarım ve fonksiyonellik özelliklerine eklenen konfor ekipmanları yakın gelecekte tüm Citroën modellerinde kullanılmaya başlanacak. Bu yeni teknolojiler yakın bir zaman içerisinde C4 Picasso ve yeni C3 modellerinde seri üretimde karşımıza çıkacak.

Konfor, tek bir kelimede tanımlanabilse de bu algının yaratımı çok fazla element barındıran komplike bir süreç. Darbe sönümleme, gövde stabilitesi, akustik, koltuklar, iç mekandaki ışık, mekanın kendisi, ergonomi ve modüler düzen gibi her türden parametre yolcuların deneyimlediği rahatlığa veya huzura katkıda bulunuyor. Sürekli gelişimi hedefleyen Citroën, markanın karakteristik özelliklerini oluşturan ve markanın araçlarını rakiplerinden ayıran unsur olan “konfor”u sunmaya her zaman devam edecek.

“Citroën İleri Konfor (Advanced Comfort)” programının 4 hedefi bulunuyor

Citroen İleri Konfor programında üst düzey konfor için 4 ayrı program belirlendi: Sürüş Konforu, Yaşam Konforu, Fonksiyonel Konfor ve Zihin Konforu.

  • Sürüş Konforu: Tüm dış müdahaleleri araçtan uzak tutarak, süspansiyon titremesi ve akustik için çözümler geliştirilmesi.
  • Yaşam Konforu: Bol alan genişliği, fonksiyonel depolama bileşenleri ve ustaca tasarlanmış iç mekanı ile aracın içinde hayatı kolaylaştırmak.
  • Fonksiyonel Konfor: Sezgisel teknolojiler, günlük yaşamda kullanılabilecek yardımcı teknolojiler, yolcular ve araç içerisinde dijital sürekliliği sağlamak.
  • Zihin Konforu: Sürücüleri destekleyerek, bilgi sistemleriyle sadece doğru olan bilgileri görüntüleyerek rahat bir iç ambiyans yaratmak.
  •  

Etiketler: otomobil   citroen   iler     konfor   araba   haberler