Çin'li süper sporcu NIO EP9 örtülerini kaldırdı

Gündemi yakından takip eden Çin merkezli üreticilerden NextEV merakla beklenen elektrik motorlu otomobilini ve yeni markası NIO'yu tanıttı.
Bu haber 1653 kere okunmuş.23 Kasım 2016, Çarşamba - 08:48

Şık görünümlü bir süperspor otomobil olan EP9 içten yanmalı kardeşlerinin sunduğu bütün tasarım detaylarına sahip. Dev jantlar, LED aydınlatma grubu, şişkin çamurluklar, kubbe biçimli yaşam bölümü, geniş hava giriş ve çıkışları, dev splitter ve difüzör, geniş yan etekler ve elektrikli olarak ayarlanabilen spoiler dış görünümde dikkat çeken noktalar arasında sayılabilir.

İç mekanı sade bir yapıya sahip olan otomobilde özel olarak şekillendirilmiş koltuklar, üzerinde dijital bir bilgi ekranı ve kumanda butonları yer alan oval direksiyon simidi, dijital gösterge paneli, dokunmatik orta konsol ve yolcunun önüne yerleştirilen büyük ekran görülebiliyor.

Dört elektrik motoruna sahip olan EP9 toplamda 1.360 HP güç üretebiliyor. 0'dan 100 km/s sürate 2.7 saniyede ulaşabilen otomobil 200 km/s sürateyse 7.1 saniyede ulaşıyor. Maksimum sürat 313 km/s olarak açıklanırken menzil yaklaşık 430 km.

 

Etiketler: otmobil   çin   neo   ep9   elektrikli   araba   hız   hp   güç   ekon omik   az   yakan   Rba   haberler  
gepatite.com/daclatasvir

top-obzor.com

also read best-cooler.reviews