Çin'in yeni üreticisi otomobil pazarını karıştırmaya hazırlanıyor

Cenevre’de sahne alacağı duyurulan LCVHI Venere, Çin’den çıkıp Avrupa pazarında başarı elde edebilecek bir model olacağının sinyallerini veriyor.
Bu haber 756 kere okunmuş.24 Şubat 2018, Cumartesi - 14:43

Elektrikli otomobillerin doğurduğu yeni markalardan birisi olan Çin merkezli LCVHI, Cenevre Otomobil Fuarı’na katılacak dünya devleri arasından sıyrılma arayışı içerisinde. Venere adını verdiği elektrikli sedan otomobiliyle fuarda sahne alacak olan markanın, araç için açıkladığı teknik değerler üzerinden bu amaca çok da uzak olmadığını görebiliyoruz. Geliştirme ve mühendislik sürecinin İtalya‘da yürütüldüğü açıklanan modelde dört adet elektrik motorunun kullanıldığını paylaşan marka yetkilileri, 992 beygir gibi korkutucu bir güç değeriyle dünya devlerine meydan okumaya hazırlanıyor. Venere’nin performans değerleri de en az gücü kadar tatmin edici seviyelerde.

Dikkat çeken performans Açıklanan teknik detay tablosuna baktığımızda 0’dan 100’e hızlanmasını üç saniyenin altında tamamlayabildiğini gördüğümüz Venere, maksimumda ise 250 km/s hıza erişebiliyor. Batarya kısmında 100 kWh‘lık bir paketin kullanıldığı aracın test koşulları baz alınarak paylaşılan menzil değeriyse 500 kilometre civarında. Toplam uzunluğu 5.118 milimetre, ağırlığı ise 2.100 kilogram olarak paylaşılan Venere, yaklaşık olarak Mercedes E-Serisi ebatlarında olacak gibi gözüküyor. 0,28’lik sürtünme katsayısı bulunan modelle ilgili kısa süre içerisinde daha detaylı bilgiler almayı bekliyoruz.

Etiketler: otomobil   çin   üretici   otomotiv   pazar   992   beygir   elektrikli   sedan   haber   haberi   haberleri  
https://iwashka.com.ua

www.eurobud.com.ua

Этот классный портал , он описывает в статьях про www.agroxy.com.