Büyük organizasyon Türkiye'ye geliyor

Formula efsanesi yeniden ülkemize geliyor. Ancak bu kez elektrikli otomobillerle.
Bu haber 1739 kere okunmuş.25 Mayıs 2016, Çarşamba - 10:00

Formula efsanesi yeniden ülkemize geliyor. Ancak bu kez elektrikli otomobillerle. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) CEO'su Alejandro Agag, "Halen 9 ülkede 10 şehirde bu organizasyon yapılıyor.'u dünyanın başkentlerinden biri olarak görüyoruz ve yarışı düzenlemek istiyoruz" dedi.

Önümüzdeki haftalarda bu konuda Türkiye'de temaslarda bulunacağını belirten Agag, "İstanbul muhteşem bir şehir. Özellikle ışığını çok seviyorum. Aklımda İstanbul'da bir rota var. Boğaz'ı düşünüyoruz" dedi.

Agag, şu anda üç kıtada 10 şehirde düzenlenen yarışların sayısını 12'ye, bir sonraki yıl da 14'e çıkarmak istediklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama açıklama yapan Intercity Rent A Car'ın sahibi Vural Ak, Türkiye ve İstanbul'un tanıtımı için bu organizasyonun çok etkili olabileceğini ifade etti. Ak, "Formula E'nin Türkiye'ye gelmesi demek organizasyondan bir hafta öncesinde ve sonrasında şehrin her yerde konuşulması demek. Bu da turizme ve ekonomiye büyük katkı sağlar. " şeklinde konuştu.

FIA CEO'su Alejandro Agag, İstanbul'a onlarca kez geldiğini ve çok sevdiğini belirterek, yarış güzergâhı için özellikle şehrin simgesi olan bölgelere odaklanacaklarını açıkladı.

 

Etiketler: otomobil   formula   1   elektrikli   intercity   istanbul   park   ne   zaman   gelecek