Bugatti'nin yeni canavarı sahnede: Divo

Daha hafif, daha keskin ve daha fazla performanslı sürüş için optimize edilmiş olan 40 adet üretim limitli 2019 Bugatti Divo, 5.8 milyon dolar fiyat etiketi ile de dudak uçuklatıyor. Tüm araçların çoktan satıldığını belirtmiş miydik?
Bu haber 381 kere okunmuş.27 Ağustos 2018, Pazartesi - 08:30

Bugatti Divo hiper otomobilChiron ile kıyaslandığında 34 kilogram daha hafif ve 90 kilogram daha fazla bastırma kuvvetine sahip. Otomobilin elektronik olarak sınırlandırılmış en yüksek hızı ise saatte 380 kilometre. Aracın Chiron’a göre Nardo pistinde 8 saniye daha hızlı olduğunun da altını çizmek gerek. Ayrıca, Chiron ve Divo aynı 8.0 litre W16 motoru paylaşıyor.

Bugatti Başkanı Stephan Winkelmann aracın yanal hızlanma, çeviklik ve viraj alma açısından önemli ölçüde yüksek performansa sahip ve köşeler için üretilmiş olduğunun altını çiziyor. Aracın adı ise Fransız yarış pilotu ve 1920’li yıllarda Bugatti ile 2 defa Targa Florio yarışı kazanmış olan Albert Divo’dan geliyor.

Divo görünüş ve amaçları dışında Chiron’a göre başka farklılıklara da sahip. Divo yola ciddi anlamda yapışırken artan hava akışı ile fren, lastik ve motor sıcaklıklarını daha iyi koruyor. Yüzde 23 daha geniş arka spoyler, daha hafif ses sistemi, azaltılan yalıtım, karbon fiber ara soğutucu kapağı, hafif lastikler bulunan aracın kapı ve orta konsoldaki depolama alanları ise kaldırılmış.

Temel tasarım kimliği olarak EB110Veyron ve Chiron ile benzeşen hiper otomobil adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

Etiketler: otomobil   bugatti   divo   yeni   model   süper   sport   araba   haber   haberler   haberi   haberleri  
magazinpoliva.kiev.ua

book viking