BOM Akademi Kış Kupası, Çıldır Gölü üzerinde olacak!

İleri düzeyde sürüş ve motorsporları eğitimleri veren BOM Akademi’nin yarışmak isteyen herkese açık olan yarış programı BOM Akademi Kış Kupası’nın 2’inci ayak yarışı donmuş Çıldır Gölü üzerinde 20 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek. Doğu Anadolu'nun tek tatlı suyuna sahip 124 bin metrekare yüz ölçümüyle ikinci büyük gölü Çıldır’da yapılacak yarış Türk motorsporlarına yepyeni bir heyecan getiriyor.
Bu haber 1709 kere okunmuş.19 Ocak 2016, Salı - 16:56

Motorsporlarına ilk ve doğru adımı atmaktan pistlere geri dönmek isteyen deneyimli yarışçılara kadar geniş bir yelpazeye hizmet eden BOM Akademi Kış Kupası’nın 2’inci ayağı 20 Şubat Cumartesi günü Kars – Ardahan Çıldır Gölü üzerinde oluşturulacak buz pistinde Eksi 36 Derneği desteğiyle gerçekleşecek. Kolay kontrol edilebilir ve güvenli olmasıyla da ön plana çıkan gerçek bir yarış otomobili Caterham 7  ile yapılan BOM Akademi Kış Kupası, toplamda 10 takım ve 16 pilotun katılımıyla, Türkiye’nin 2’inci büyük gölü Çıldır’da koşulacak.

Eksi 25 derecede yarışacaklar

Türkiye’nin 124 binmetrekare yüzölçümüyle 2‘inci büyük gölü olan ve sıcaklığın sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Çıldır’da buz ve soğuğa aldırış etmeden yarışacak motorsporları tutkunları, bugüne kadar hiç yaşamadıkları bir deneyim elde edecek.
BOM Akademi tarafından son üç yıldır Kar Buz Sürüş Eğitimi’nde kullanılan Çıldır Gölü üzerinde açılacak buz parkurunda pilotlar eleme usulü yarışarak Türkiye’de ilk kez buzda gerçekleşecek bu yarışın en hızlısı olmak için mücadele edecek. 
BOM Akademi Kış Kupası final yarışı için 13 Mart tarihinde Körfez Yarış Pisti’ne dönecek takımlar, 3 yarıştan topladıkları puanlarla sezon derecelerini ve kupa 1’inciliğini elde etmiş olacak.

 

Etiketler: bom   akademi   borusan   ileri   düzeyde   sürüş   motorsporları   eğitimi   kış   kupası   çıldır   gölü  
kapli.kiev.ua

ukrterminal.kiev.ua

Kamagra