BMW Grubu'nda hedefler büyük

2018 sonuna kadar 40 modelin tanıtılması planlanıyor.
Bu haber 1324 kere okunmuş.23 Mart 2017, Perşembe - 09:54

Alman BMW Grubu, önümüzdeki yılın sonuna kadar BMW, Mini ve Rolls Royce markalarıyla birlikte 40'tan fazla yeni model piyasaya süreceğini açıkladı. Grubun yeni modellerinde odağı SUV araçların yenilenmesinin oluşturacağı belirtilirken, Alman üreticinin Mercedes tarafından kapılan birinciliği geri almayı planlandığı söylenebilir.

Grup CEO'su Harald Kruger, Münih'teki BMW'nin yıllık basın konferansında yaptığı açıklamada, grubun geçen sene 2.367.603 araç sattığını belirtirken, satışların 2015 yılına kıyasla % 5.3 artış gösterdiğini açıkladı. 2017 ve 2018 yıllarında 40'tan fazla yeni ve güncellenen model tanıtacaklarını açıklayan Kruger, bu hamlelerinin Şubat ayında piyasaya sürülen yeni 5 Serisi ile birlikte başladığını belirtiyor.
 
Yıl sonunda yeni kompakt  X2 SUV modelini tanıtacak olan BMW tarafı, tamamen yenilen X3'ü de yakın bir zaman içinde tanıtacak. 2020 yılına kadar SUV ailesine 7 serisi ile en tepeyi paylaşacak yeni modeli X7'yi katmayı planlayan Alman üreticinin geçtiğimiz yıl sattığı her 3 araçtan 1'i SUV sınıfıydı.
 
Grubun lüks üreticisi Rolls-Royce ise marka tarihinin ilk SUV girişimi olan Cullinan ile segmentte yerini almayı planlarken, markanın lüks amiral gemisi sedanı Phantom da yenilenecek araçlar arasında yerini alıyor.
 
Grubun yeni model planları içinde tamamen elektrikli MINI hatchback modeli ve X3 SUV modeli de yer alıyor ve bu modellerin BMW Grubunun elektrikli araç hamlesinin ikinci dalgasının başlangıcı olacağı söyleniyor. BMW aynı zamanda 2021 yılından önce Tesla'ya rakip olacak ve daha önce hiçbir seri üretim araçta yer almayan otonom özelliklerin olduğu i5 sedan modelini de piyasaya sürmeyi hedeflediği de biliniyor.

Etiketler: bmw   mini   rolls-royce   grup   2018   40   model   satış   duyuru   türkiye   otomobil   otomobilgazetesi