Avrupa Yılın Otomobili'nde 7 finalist

Avrupa, yılın otomobilini seçmeye hazırlanıyor. Yarışma çerçevesinde 7 finalist belirlendi. Yarışmadaki modeller bu yıl piyasaya çıkan araçlardan oluşuyor.
Bu haber 1205 kere okunmuş.30 Kasım 2016, Çarşamba - 11:53

Her sene olduğu gibi otomobil üreticileri birbirinden güzel yeni modellerini yıl içerisinde gerçekleşen gerek fuar gerekse özel organizasyonlarla dünyanın karşısına çıkardı. 58 juri üyesinin oy kullandığı ve bu yıl 87.kez sahibini bulacak olan Avrupa’da Yılın Otomobili ödülü için zorlu maratonu bu aşamaya kadar geride bırakan finalistler de artık belli oldu.

Günümüze kadar bu ödülü en çok kazanan markalara baktığımızda 9 kez ile FIAT, 6 kez ile Renault, 5’er kez ile Ford ve Opel gibi köklü üreticilerin olduğunu görüyoruz. Geçen yıl Astra ile Opel, 2015 yılında Passat ile Volkswagen, 2014 yılında 308 ile Peugeot ve 2013 yılında Golf ile yine Volkswagen son yıllarda ipi göğüsleyen üreticiler olarak hafızalarımızdaki yerlerini koruyor. İşte 6 Mart 2017‘de düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sahibini bulacak Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünün bu yılki finalistleri:

ALFA ROMEO GİULİA

 

CİTROEN C3

 

MERCEDES-BENZ C SERİSİ

NISSAN MICRA

PEUGEOT 3008

TOYOTA C-HR

VOLVO S90

Etiketler: otomobil   yabancı   araba   alfa   mercedes   romeo   citroen   peugeot   toyota   volvo   nissan   yılın otomobili   haberler