Audi'nin ‘sunroof’u ‘solarroof’ oluyor

Audi modellerinin panoramik cam tavanlarında artık ince filmler şeklinde güneş pilleri olacak.
Bu haber 1149 kere okunmuş.30 Ağustos 2017, Çarşamba - 09:37

Audi, modellerinde yer alan panoramik cam tavanlara, ince film halindeki güneş pilleri entegre etmeye başlıyor. Projenin hayata geçmesiyle, güneş ışınlarını doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren güneş pilleri, aracın klima sistemi veya koltuk ısıtıcıları için gerekli olan enerjiyi karşılayabilecek.

Özellikle elektrikli model ürün gamını önümüzdeki yıllarda daha da genişletmeye hedefleyen marka, gelecekte araçların çatı yüzeylerinin tamamını bu filmlerle kaplamayı planlıyor.

Sürdürülebilir bir mobilite sağlamak adına bir kilometre taşı olarak görülen projenin bir sonraki aşamasında, elde edilen enerjinin doğrudan aküyü şarj etmek amacıyla kullanılması da planlanıyor.

Audi modellerinde kullanılacak ‘Yeşil Elektrik‘, oldukça etkin, ince ve esnek yenilikçi güneş pilleri tarafından üretilecek. Düşük ışık ve yüksek sıcaklık koşullarında da çok iyi performans sergileyen güneş pilleri Kaliforniya’da Alta Devices tarafından üretiliyor.

Etiketler: otomobil   audi   sunroof   solaroof   elektrik   güneş   enerjisi   az   yakan   araba   hangisi   alınır   alman   lüks   teknoloji   haber   haberler   haberi   haberleri  
купить сиалис в аптеке цена

look antibioticlistinfo.com

http://xn----htbbbqamuljibcwx0bn.com