Anadolu’da bahriyeli başkan

ANADOLU Grubu’nun üst yönetiminde önemli değişiklikler yapılıyor. Yazıcılar Holding’den konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı.
Bu haber 1987 kere okunmuş.19 Nisan 2016, Salı - 14:43

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada "Otomotiv Grubu Başkanı  ve  Üretim ve Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü  Özoğul 31.07.2016 tarihinde Anadolu Grubu Yaş Yönetmeliği gereği emekli olacaklardır.

Bu değişikliklere istinaden, 01.08.2016 tarihi itibarıyla, Çelik Motor Ticaret A.Ş. Genel Müdürü , Otomotiv Grubu Başkanı olarak; Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama A.Ş. , Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama A.Ş.'ye Genel Müdür olarak; Özgür Maraş, Çelik Motor Ticaret A.Ş.'ye Genel Müdür olarak atanmışlardır.

01.05.2016 ve 31.07.2016 tarihleri arasında Özgür Maraş, Çelik Motor Ticaret A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacaktır.” denildi.

, Garenta ve ikinciyeni.com markalarıyla 65 bin adetlik bir araç filosunu yönetin Koçak, yeni görevinde Çelik Motor’un dışında ağırlıklı olarak Japon ’nun ’deki yatırımlarını ve üretimini artırmasına odaklanacak. 

İş hayatına deniz subayı olarak başlayan ve 7 yılını denizlerde geçiren Koçak, “Ekip ruhunun önemini savaş gemisinde öğrendim” yorumunu yapmıştı. Bora Koçak’ın yerine Çelik Motor’a 1 Ağustos’tan itibaren Genel Müdür olacak Özgür Maraş ise  Leasing’in Genel Müdürüydü. Anadolu Grubu, Bora Koçak’ın yerine önemli bir transfere de imza atmış oldu.

Hürriyet

Etiketler: otomobil   anadolu   grup   atama   bahriyeli   başkan   kap