271 HP gücünde Renault Clio Sport RS16

Renault, bugüne kadar ürettiği en hızlı versiyon olan Clio RS16'yı Monaco GP'de sergiledi.
Bu haber 2253 kere okunmuş.28 Mayıs 2016, Cumartesi - 10:57

27 Mayıs’ta Monaco’nun ünlü Grand Prix pistinde Renault Sport Formula 1 Takımı’ndan Kevin Magnussen’in önderliğinde sergilenen yepyeni konsept otomobil, bu organizasyon ile hem günlük kullanımda hem pistte kullanılabileceğini ispatlıyor. Tasarım ve geliştirme ekibi Clio R.S. 16 projesinde bambaşka bir araç ortaya çıkarmış. En başta kaput altında yatan motor Megane R.S. 275 Trophy-R’dan alınmış. Aynı şekilde vites kutusu ve soğutma sistemi de birebir uygulanmış. Egzoz sistemi ise motorun performans potansiyeli açısından gözden geçirilmiş ve çift çıkış olarak Akrapovic egzoz uygulanmış. Otomobilin süspansiyonu sıra dışı performans özelliklerine uygun hale gelmiş. Sonuç? Nihayetinde Clio R.S., 275 bg ve 360 Nm’lik bir güce erişmiş. 19 inçlik jantlar ve 60 mm genişleyen gövde de cabası.

Renault Sport’un özgün rengi haline gelen Sirius sarısı, Renault Sport Formula 1 Takımı’nın tek koltuklu R.S.16 F1 aracının logosunu ön plana çıkarması bakımından parlak siyah renklerle birlikte kullanılmış. Monaco caddelerinde ilk kez gözler önüne serildikten sonra otomobilin bir sonraki gösterimi 23-26 Haziran tarihlerinde İngiltere’nin Batı Sussex kentindeki Goodwood Festival of Speed olacak.

Etiketler: otomobil   renault   clio   rs   16   new   yeni   hızlı   versiyon   en   megane   rs   tropy   motor   engine   performas   sürüş   dinamiği   pist   monaco   araba   gp   grand   prix   haber